چهارپارهء الکترونيکي! + هرچي از چي اومده؟

دوبيتي:
يکي اينتر يکي ديووايس پسندد
يکي پفک يکي آددامس پسندد
مـــُو از هـر آنــــچه بيزارُم به عـــالم
پسندُم آنچه را استاد جونم که بهم RA ميده بعد کاری بکارم نداره بعد من اينترنت بازی ميکنم، وبلاگ مينويسم ... چي شد؟ يادم رفت مصرع رو تموم کنم.... آها!... رديف چی بود..... پسندد!!؟

توضيحات:
*منظور شاعر از اينتر در مصرع اول باشگاه اينترميلان ايتاليا، که سال گذشته هم مانند سنوات پيش قهرماني را در هفتهء پاياني به رقبا سپرد نيست. منظور شاعر اينترکانکشن ( interconnection ) که دانشي از علوم دنياي مايکروالکترونيک است، ميباشد. برای اطلاعات بیشتر ميتوانيد به اين مقاله (از همان استاد عزيز مذکور در مصرع آخر!) رجوع کنيد.
*در همان مصرع: ديووايس همان device ميباشد که شاخه‌ای ديگر از دنياي مايکروالکترونيک است. منتقدان تشديد بر روی حرف واو را نه تنها بدليل ضرورت وزنی، بلکه نشان از تشديد وخامت اوضاع شاعر دانسته‌اند.
*شاعر با بکار بردن پفک و آدامس در مصرع دوم قدرت خود را در کاربرد صنايع ادبي نشان داده است. چرا که علاوه بر صنعت ادبي تضاد ايندو با اينتر و ديوايس دارای صنعت لف‌ونشر نيز مي‌باشند! شاعر همان‌گونه که خوردن همزمان پفک و آدامس را موجبات دردسر ميدانسته اختلاط اينترکانکشن و ديوايس را مضر تشخيص داده است. بار ديگر اديبان با ايمان کامل به قدرت کلامي شاعر تشديد بر روی حرف دال در آددامس را نه بخاطر مشکلات وزني که نشاني از متشدد بودن اوضاع ميدانند.
*در مصرع پاياني RA stands for Research Assistantship

هرچي از چي اومده؟
اينرو هم همين الان گرفتم خيلي باحاله!

AUDI ..... Another Ugly Deutsche Invention
BMW ..... Brings Me Women
FIAT ..... Failure in Italian Automotive Technology
FORD ..... Fix Or Repair Daily
HYUNDAI ..... Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive
SUBARU ..... Screwed Up Beyond All Repair Usually
VOLVO ..... Very Odd Looking Vehicular Object
PORSCHE ..... Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything


  
نویسنده : reza ; ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ امرداد ،۱۳۸۱
تگ ها :